Odpowiedni dobór układu sali konferencyjnej może znacząco wpłynąć na sukces zaplanowanego wydarzenia. W zależności od jego rodzaju, ustawienie stołów, krzeseł i innych elementów wyposażenia może wyglądać inaczej. Wymaga to uwzględnienia wielu czynników, takich jak liczba uczestników, forma spotkania oraz dostępna przestrzeń.

Najpopularniejsze ustawienia – kinowe, bankietowe, szkolne

Ustawienie kinowe, charakteryzujące się rzędami krzeseł skierowanymi w jednym kierunku. Jest doskonałe dla klasycznych wykładów czy prezentacji. Uczestnicy skupiają się na wystąpieniu prelegenta, a sala może pomieścić dużą liczbę osób. Niemniej jednak brak interakcji między uczestnikami i utrudniony dostęp do wyjścia mogą być jego wadami. Z kolei ustawienie bankietowe z okrągłymi stołami pozwala na nawiązywanie kontaktów przez uczestników. To świetny wybór dla spotkań, podczas których grupy muszą pracować wspólnie.

Ustawienie szkolne, z prostokątnymi stołami jest doskonałe dla szkoleń i wydarzeń edukacyjnych. Uczestnicy mogą swobodnie robić notatki i skupić się na treści prezentacji. Nasi Klienci często wybierają właśnie ten wariant, z uwagi na jego wyjątkowe zalety.  Od wielu lat zajmujemy się wynajmem sal szkoleniowych w Opolu. Zapraszamy do kontaktu!

Ustawienie podkowa i klasyczne

Ustawienie w kształcie podkowy jest idealne na szkolenia, seminaria i warsztaty. Umożliwia ono bezpośredni kontakt między prelegentem a uczestnikami. Możliwość komunikacji między uczestnikami sprzyja dyskusji i wymianie pomysłów.

Prostokątny lub owalny stół konferencyjny jest doskonałym wyborem dla małych spotkań biznesowych i narad.

Decyzja o układzie stołów powinna być uzależniona od liczby uczestników. Ustawienia kinowe czy bankietowe mogą pomieścić więcej osób, podczas gdy ustawienia szkolne lub podkowa są bardziej odpowiednie dla mniejszych grup.