Oferta inwestycyjna Stacja Paliw Tułowice

Mapka Tułowice

TUŁOWICE

Gmina Tułowice położona jest w środkowej części województwa opolskiego, w powiecie opolskim. Obszar gminy wynosi 8113 ha. Ludność gminy ok. 550 osób z tego ok. 4300 zamieszkuje Tułowice.
Sieć osadniczą stanowi 5 wsi. Przez Tułowice przebiega droga krajowa nr 405. Tułowice znajdują się na trasie Opole - Korfantów, gdzie mieści się Opolskie Centrum Rehabilitacji.

Tułowice stanowią lokalny ośrodek gospodarczo przemysłowy. O przemysłowym charakterze gminy decydują istniejące na jej terenie zakłady. Ponadto na terenie gminy działa ponad 200 podmiotów gospodarczych, w głównej mierze są to firmy o profilu usługowo - handlowym ale i produkcyjnym. Należy wymienić mieszczące się na obszarze ok. 80 ha, obiekty i zabudowania dawnej fabryki porcelitu - obecnie cały obszar położony jest w Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Starachowice" o powierzchni 16 ha.

Kopalnia bazaltu zlokalizowana na terenie gminy ma roczne wydobycie przekraczające 500 tyś. ton.
Cały transport odbywa się za pomocą taboru drogowego.
Znaczącą rolę odgrywa sprzedaż prowadzona przez Nadleśnictwo Tułowice, ok 70% ogółu powierzchni gminy zajmują lasy.

Położenie inwestycji

POŁOŻENIE

Oferujemy Państwu, do zagospodarowania gotową nowo wybudowaną stację benzynową, usytuowaną bezpośrednio przy drodze krajowej nr 405, łączącej Niemodlin i Korfantów, mieszczącą się przy ul. Porcelitowej.
Dodatkowym atutem jest bezpośrednie sąsiedztwo Centrum Handlowego Biedronka.
Najbliższe stacje znajdujące się w sąsiednich gminach to Niemodlin ok. 8km oraz Korfantów w odległości ok. 13km.
Zaprojektowana stacja paliw znajduje się w odległości 1,5 km od przewidywanej obwodnicy miasta Niemodlin, stanowiącej odcinek drogi wojewódzkiej nr 405.

Wizualizacjia stacji benzynowej Tułowice

OPIS PROJEKTU ARCHITEKTONICZNO - BUDOWLANEGO STACJI PALIW

Przeznaczenie

Zaprojektowano stację paliw płynnych w postaci zespołu obiektów, w skład którego wchodzą: budynek stacji paliw, zadaszona płyta operacyjna ze stanowiskami tankowania, wiata myjni ręcznej, pylon reklamowy, wiata śmietnikowa.
Zaprojektowany obiekt posiadać będzie niezbędne do funkcjonowania urządzenia techniczno-budowlane oraz wyposażenie instalacyjne.

Program użytkowy

W budynku stacji paliw znajdować się będzie sala sprzedaży z częścią samoobsługową, kasami oraz aneks kawowy.

Przy sali sprzedaży zlokalizowano zespół toalet dla klientów stacji.

W pobliżu stanowiska kasowego znajduje się przejście na zaplecze.

Na zapleczu zlokalizowano: biuro kierownika stacji, pomieszczenie socjalne, szatnię z sanitariatami, pom. Magazynowe oraz kotłownię gazową.
W korytarzu wydzielono wnęki na tablicę rozdzielczą en. Elektrycznej, aneks porządkowy, zespół urządzeń komputerowych.

Stacja paliw Stacja paliw Stacja paliw

Na płycie operacyjnej ze stanowiskami tankowania zaprojektowano wysepki, na których zlokalizowano dystrybutory paliw płynnych oraz słupy podtrzymujące zadaszenie.

W pobliżu budynku stacji zaprojektowano również:

wiatę myjni ręcznej, dwustanowiskową, zadaszoną, typową, o pow. zabudowy 77,00m2 i wysokości 4,25m,

wiatę śmietnika o pow. zabudowy 7,63m i wysokości 3m,

pylon cenowo – informacyjny o wysokości 7m.

Forma architektoniczna i funkcja

Zaprojektowany budynek stacji paliw charakteryzuje się prostopadłościenną formą, z dużymi przeszkleniami w elewacji frontowej. Fragmenty elewacji bocznych projektuje się w okładzinie klinkierowej w nawiązaniu do sąsiadujących budynków.

Funkcja

Kondygnacja 0: wejście główne dla klientów od strony płyty operacyjnej przez przeszklone drzwi w witrynie. Sala sprzedaży ze stanowiskami kasowymi, częścią samoobsługową oraz wydzielonym aneksem kawowym. Z sali sprzedaży dostępny jest zespół toalet dla klientów składający się z: przedsionka, toalety damskiej z możliwością korzystania przez osoby niepełnosprawne oraz toalety męskiej.

Stacja paliw sklepW pobliżu stanowisk kasowych zaprojektowano przejście na zaplecze stacji. W przejściu wydzielono wnękę na regały magazynu podręcznego produktów do sprzedaży. Zaplecze stacji dostępne jest również przez dodatkowe drzwi zlokalizowane w elewacji bocznej.
Z korytarza zaplecza dostępne są: biuro kierownika stacji, pokój socjalny, magazyn, szatnia z sanitariatem. Sanitariat wyposażony w muszę ustępową oraz natrysk posiada drzwi na zewnątrz w celu ew. udostępnienia dla klientów. Z magazynu znajduje się przejście do kotłowni gazowej, w której mieścić się będą również urz. przyłącza wody, zestaw hydroforowy.

Stacja paliw myjniaSposób zapewnienia warunków do korzystania z obiektów przez osoby niepełnosprawne

Na terenie inwestycji wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Budynek dostępny jest bezpośrednio z poziomu terenu przed obiektem.
Na parterze zaprojektowano toaletę dla osób niepełnosprawnych.Dodatkowe atuty

Stacja paliw z myjniąDynamicznie rozwijająca się a sąsiadująca z planowaną stacją, strefa ekonomiczna obsługiwana jest przez transport samochodowy z przewagą ciągników siodłowych z naczepami.
Planowane inwestycje w strefie to:
Budowa fabryki płyt drewnianych,
Rozbudowa fabryki elementów dla sprzętu RTV,
Wytwórnia peletów (biopaliwo drzewne),
Zapewnienie mediów: przyłącze elektryczne, gaz ziemny, kanalizacja wodna, deszczowa i sanitarnaSpołeczność Gminy Tułowice oraz władze samorządowe oczekują na przedmiotowy obiekt.


Serdecznie Zapraszamy do nawiązania współpracy.W razie zainteresowania ofertą lub pytań Zapraszamy do kontaktu mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 77 44 25 406.